Galician English French German Spanish
Inicio
30 | 11 | 2021
X Torneo Vila de Sarria Ximnasia Rítmica

 

A esta décima edición del Torneo Vila de Sarria, asistieron alrededor de 200 gimnastas de nueve clubes y escuelas de la provincia de Lugo y A Coruña:

CLUBES PARTICIPANTES:

  • STEP CLUB RÍTMICA - RIBADEO
  • CASA XUVENTUDE DE VIVEIRO
  • CLUBE QUICELA (MONFORTE DE LEMOS)
  • ESC. MUN. CASTRO DE REI
  • ESC. MUN. VILALBA
  • CLUBE ACORDES – NARÓN
  • COLEXIO RABADEIRA (A CORUÑA)
  • CLUBE X. R. BECERREÁ
  • CLUBE XIRANDELA – SARRIA

A la entrega de trofeos asistieron Claudio Garrido (Alcalde de Sarria), Carmen García Conde (Concejala de Deportes) y Antonio Álvarez (Delegado provincial de Gimnasia)

El próximo sábado, 16 de Mayo asistiremos al Campeonato Provincial de Promoción en Outeiro de Rei.

CLASIFICACIÓN POR CATEGORÍAS

PREBENXAMÍN

Modalidade de conxuntos:

1º Clasificado: Clube Acordes - Narón 2º Clasificado: Clube Xirandela – Sarria (Formado por: Nuria Pérez, Valeria Viñas, María García, María Rodríguez, Sofía Flores, Helena Román, María Miguel e Sara González) 3º Clasificado: Step Club Rítmica – Ribadeo

Modalidade individual:

1ª Clasificada: Valeria Viñas – Clube Xirandela - Sarria 2ª Clasificada: Helena Román – Clube Xirandela – Sarria

3ª Clasificada: Marta Lestao – Step Club Rítmica – Ribadeo

BENXAMÍN

Modalidade de conxuntos:

1º Clasificado: Clube Acordes - Narón
2º Clasificado: Step Club Rítmica – Ribadeo
3º Clasificado: Casa Xuventude de Viveiro

Modalidade individual:

1ª Clasificada: Ana Mª Rico – Step Club Rítmica – Ribadeo
2ª Clasificada: Celia Chao – Casa Xuventude de Viveiro
3ª Clasificada: Zoe Calvo – Step Club Rítmica - Ribadeo

Modalidade individual masculino:

1º Clasificado: Carlos Rey – Clube Xirandela - Sarria

ALEVÍN

Modalidade de conxuntos:

1º Clasificado: Clube Xirandela - Sarria (Natalia Moure, Itziar López, Lucía Ferreira, Sonia González, Ana Isabel González e Paula López)
2º Clasificado: Step Club Rítmica – Ribadeo
3º Clasificado: Clube Quicela – Monforte de Lemos

Modalidade individual:

1ª Clasificada: Natalia Moure – Clube Xirandela – Sarria
2ª Clasificada: Lucía Méndez – Clube Quicela – Monforte de Lemos
3ª Clasificada: Marina Hortal – Step Club Rítmica – Ribadeo
4ª Clasificada: Itziar López – Clube Xirandela – Sarria

INFANTIL

Modalidade de conxuntos:

1º Clasificado: Club Xirandela - Sarria (Xulia Vázquez, Irene López, Andrea Díaz, Giovanna Rodríguez, Lucía Castro, Claudia García)
2º Clasificado: Colexio Rabadeira – A Coruña
3º Clasificado: Step Club Rítmica – Ribadeo

Modalidade individual:

1ª Clasificada: Xulia Vázquez – Clube Xirandela - Sarria
2ª Clasificada: Iris Fernández – Step Club Rítmica – Ribadeo
3ª Clasificada: Irene López – Clube Xirandela – Sarria

4ª Clasificada: Andrea Díaz – Clube Xirandela - Sarria

JUNIOR

Modalidade de conxuntos:

1º Clasificado: Club Xirandela – Sarria (Claudia López, Carola Sánchez, Natalia Arias, Mercedes Pereiro, Flavia Macía y Raquel López)
2º Clasificado: Step Club Rítmica – Ribadeo
3º Clasificado: Escola Municipal de Vilalba

Modalidade individual:

1ª Clasificada: Claudia López – Clube Xirandela – Sarria
2ª Clasificada: Tania Gayoso – Escola Municipal de Vilalba
3ª Clasificada: Carola Sánchez – Clube Xirandela - Sarria

XUVENIL

Modalidade de conxuntos:

1º Clasificado: Casa Xuventude de Viveiro
2º Clasificado: Escola Municipal de Vilalba

Modalidade individual:

1ª Clasificada: Rosa De Marcos – Casa Xuventude de Viveiro
2ª Clasificada: Sheila Moure – Clube Xirandela - Sarria
3ª Clasificada: Arlet Villar – Escola Municipal Castro de Rei

 

  Compartir
Cartel

Utilizamos cookies propias e de terceiros para mellorar os nosos servizos mediante a análise dos seus hábitos de navegación. Pode cambiar a configuración ou obter máis información aquí: Política de cookies.

Acepto cookies para este sitio